29. jaan 2010

Meet the Feebles

"Meet the Feebles", Uus-Meremaa 1989. Rež. Peter Jackson.


Uute linateoste vahele törts klassikat: hüsteeriliselt lõbus sündsusetu nukufilm loomade revüütrupist, kuulub mu eluaegsete lemmikute hulka. Vaatasin hiljuti üle mitme-setme aasta jumal teab mitmendat korda üle - ikka veel oli naljakas.

Paljude jaoks algab Peter Jacksoni filmograafia "Sõrmuste isandaga" ja nad pole tema esikteoste, nõndanimetatud lögaperioodiga tuttavad. Selle blogi lugejate hulgas sellised tõenäoliselt palju pole, aga mõni ehk ikka. See on tõsine puudujääk filmihariduses - nii "Feebles" kui splätterid "Bad Taste" ja "Braindead" on krestomaatilised taiesed. Eelkõige ääretult koomilised, aga neist paistab selgelt, kui geniaalne lavastaja oli Jackson juba siis, kui talle filmitegemiseks veel raha ei antud või anti vaid krosse. Tasub vaadata ja üle vaadata. Kõik kolm sobivad ideaalselt seltskonnas nautimiseks.

Ahjah, ja kuigi "Feebles" on nukufilm, mille tegelasteks on näiteks Lehm, Siil, Morsk ja Jänku, ei soovitaks seda lastele, kelle jaoks on siin liialt ketšupit, löga, seksi ja drooge."Feeblesi" treiler. "Feebles" juutuubis (tervikuna). Arvamused: Metsavana, Bruno, Fletchu.

Kommentaare ei ole :