23. jaan 2010

Ookeanimaailm / Ocean World 3D

"Ocean World 3D", Inglismaa 2009. Rež. Jean-Jacques Mantello.


Dokk veealusest elust annab väga mitmes mõttes "Avatarile" silmad ette - esiteks kolmdee-spetsiifiliselt: see tehnoloogia ei lase praegusel tasemel usutavalt esitada kauget perspektiivi. Vees seda polegi, ja tänu sellele paistab 3D-pilt palju tõepärasem. Teiseks - ohtralt on kiidetud "Avatari" Pandora looduse mitmekesisust ja fantaasiarohkust. "Ookeanimaailm" meenutab, et Maa loodus on huvitavam ja rikkam kui väljamõeldised. Aina vaata ja imesta.

Need on plusspunktid, kuid kahjuks ületab "Ookeanimaailm" Cameroni rahaveskit ka vähem rõõmustaval kombel, nimelt heliriba ja dialoogi vallas. Olin siiani veendunud, et möödunud aasta kõige jubedamat heliriba sai kuulda "Avataris", kuid "Ookeanimaailma" oma on nii tüütu, et võrreldavat hetkel ei meenugi. Uhkeid loodusvaateid saadavad pealetükkival moel kõige kulunumad sündisaundid ja pseudogregoriaanid ja nagu sellest oleks veel vähe, on seda kõike paksult vürtsitatud jaburate heliefektidega, nii et on võimatu aru saada, kus kõlab tegelik vaala hääl, kus kellegi fantaasia.

Dialoogi, täpsemalt peale loetava monoloogi puhul on kasutatud "Pingviinide marsist" tuntud halba ideed lasta jutustajal esitada esimeses isikus looma (antud juhul kilpkonna) osa, kelle tunded ja mõtted on miskipärast täiesti inimlikud. Siingi on tekst väheinformatiivne, koosnedes suures osas tühjadest omadussõnadest ja tarbetuist emotsionaalseist hinnanguist nähtavale. Seetõttu töötab film dokina kehvemini, kuna vaataja ei saa nähtava kohta sisulist infot. Palju kauneid kaadreid, aga kes tahab praegu kinos näha head mereteemalist dokki, võiks vaadata pigem "The Cove'i"; kes aga ilusat allveefilmi, leidku kuskilt Leni Riefenstahli "Impressionen unter Wasser", mis on üks tõesti väärt tükk.


"Ookeanimaailma" treiler. "Ookeanimaailm" kinos. Arvamusi: IMDB (5.8 /10), Ninja Robot (3.3/10), Livia (imeliselt armas).

Kommentaare ei ole :