25. märts 2010

Leegion

"Legion", USA 2010. Rež. Scott Stewart.


Pettumuse allikaks on enamasti suured lootused ning laiatarbefilmides on üldiselt raske pettuda, sest nende puhul jääb lootusele vähe ruumi - juba pealkirja, sünopsise ja tegijanimede järgi on üldiselt ette teada, millega tegu. Aga mitte alati. "Leegioni" maailmalõpust ning inglitest rääkiva sünopsise põhjal lootsin näha võimast vaatemängu sellest, kuidas taevased väehulgad maailma hävitavad nagu ilmutusraamatus ning väljavaade inglite-vahelist sõda jälgida paistis põnev. Nii piiblis kui hilisemas mütoloogias on ingleid ju palju ja väga erinevaid, nende välimuse, võimete ja relvade mitmekesisus on peadpööritav: tuleleegina sähvivad mõõgad, arvukad tiivaderi suundades liikuvad rattad... Sääraste tegelaste lahingu kõrval peaksid kahvatuma kõik predaatorid ja avatarid, ja et tutvustuses tehtakse juttu vastuhakust loojale, siis ehk näeb ka tema püha viha?

Paraku ei midagi säärast. Tegevus toimub rutiinse õuduka kombel üksildases bensiinijaamas, kuhu on juhuslikult sattunud grupp möödasõitjaid. Ingleid on ainult kaks ja needki ei kujuta endast suurt enamat tiibadega inimestest, kes sõdimiseks kasutavad rusikaid, püsse ja ogalist nuia. Enamuses filmist esineb ainult üks ingel, seegi tiibadeta. Mainitakse küll, et neid on veel, aga need teised ei tee muud kui kontrollivad inimesi, kes muutuvad seeläbi tavalisteks zombideks.

Heakene küll, ka kergete ingli-ekstratega zombifilm võiks olla vaadatav, kui selles oleks piisavalt tegevust, värvikaid stseene ja efekte. Kahjuks on seda kõike vaid näpuotsaga. Pilt ja üksikud aktsioonistseenid on kenad, kuid kogu ülejäänud film koosneb rääkimisest. Tegelased jutustavad oma trafaretseid elulugusid ja suhteid nagu seebiooperis, kuigi seda tüüpi filmis on nende olemus algusest peale selge ja nende osaks peaks olema võimalikult vaatemängulisel moel hukka saada. Siin ei juhtu enamasti sedagi. Igav, ka mitte B-filmina hea, vaadata ainult viimases hädas.


"Leegioni" kodukas ja treiler. Hinnanguid: IMDB (5.1/10), Rotten Tomatoes (3.7/10), Esti (igav, kahju raisatud ajast), GuidoMukk (4/10), Ninja Robot (3.3/10), Zinera (3/10), Trash (3/10), Kaarel (2.6/10), MNC Broz Tito (2/10).

4 kommentaari :

GuidoMukk ütles ...

Tundus ikka kole küll..aga loll nagu olen vaatan ikka selle ära..:)

joonas ütles ...

Vaba maa. Pigem tasub siiski vaadata "Huntmeest", see on märksa asjalikum.

Unknown ütles ...

Enne kriitikatulva ma veel ootasin seda ja tundsin isegi elavat huvi, aga ma arvan, et poolteist tundi saab ka sisukamalt ära ajada.
Tänu usaldusväärsetele allikatale säästsin jälle aega, et seda jagada märksa kvaliteetsematele filmidele.
Vaataks hoopis Constantine`i uuesti...

joonas ütles ...

Mõistlik valik, "Constantine" on "Leegionist" vähemalt sama palju üle kui "Elakkeläiset" "Meie Mehest".