18. apr 2010

Rändaja

"Rändaja", Eesti 2010. Rež. Robi Uppin.


Filmikooli lõputööna valminud õudukas, õnnestunud kõheda atmosfääri loomine Eesti metsas. Kena pilt ja stiilne helikujundus, mille on kokku pannud muuhulgas muusikuna tegutsev Uppin ise. Lauri Nebeli veider napsulembene taksidermist on hiilgav õudusfilmikarakter, poolpaljas Carita Vaikjärv samuti omal kohal. Korralik õudusfilm ju peabki surmahirmu sugutungiga siduma.

Loona jääb "Rändaja" kuidagi lühikeseks ja saab ehk liiga järsku läbi, mõjudes mõneti treilerina või sissejuhatusena teemasse, mis veaks ehk välja ka täispika õuduka. Kui selline kunagi tehtaks, vaataks meeleldi. Siis oleks võimalus parandada ka mõned lühiversiooni pisipuudused. Näiteks kirjavea kohe esimeses tiitris. Vanema härrasmehe sinatamisele üleminek esmakohtumisel ja poole jutu pealt mõjub praegu võõristavalt, võiks säilitada distantsi loova teietamise. Ruunide kombineerimine yini ja yangiga tundub kuidagi liiga kosmopoliitne lähenemine ja kas Wildemar ikka on kõige parem naisenimi? Aga need on pisiasjad, üldiselt on "Rändaja" nii eesti filmi kui õudusfilmi kontekstides arvestatav vaatamine. Uppinil tasub silma peal hoida.


"Rändaja" HÕFFil. Trashi filmiküsitlus: Robi Uppin. Robi Uppini muusika ja lühifilm "Aeg". Arvamusi "Rändajast": Metsavana (8/10), Trash (8/10), Ulmeguru (6/10), Onu Kalver (ei jätnud väga head muljet).

5 kommentaari :

Ulmeguru ütles ...

Pisut kriitilisemad muljed filmist: http://ulmeseosed.blogspot.com/2010/04/randaja-2010.html

joonas ütles ...

Ei leidnud su arvustust ennemalt arvamusi otsides miskipärast. Lisasin viite.

Ulmeguru ütles ...

Tean, seepärast ma alati postituse lõppu viited kõigile teadaolevatele blogiarvustustele panengi... et hiljem taas leida, kui vaja peaks minema...

Anonüümne ütles ...

Kas seda filmi keegi-kuskil müüb ka?

joonas ütles ...

Vat ei tea, tuleks autoreilt küsida. Robi Uppini kontakti saaks ehk Trashilt.