26. apr 2010

Vampire Girl vs Frankenstein Girl / Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken

"Vampire Girl vs. Frankenstein Girl" / "Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken", Jaapan 2009. Rež. Yoshihiro Nishimura, Naoyuki Tomomatsu.


Viljakate Nippon-prügi tootjate mangapõhine oopus on täpselt nii ehtjaapanlikult ogar kui pealkirja põhjal arvata võib. Lisaks pealkirjas mainitud persoonidele tegutsevad Tokyo keskkoolis veel sedalaadi tegelased nagu hull teadlane, seksinäljas medõde, õel preester ja küürakas monsterkoristaja. Kõik vähegi olulised tegelased on miskitpidi peletised või veidrikud. Et vaataja ei unustaks, kus tegevus toimub, kõrgub taamal lumine Fuji ja otse kooli kohal Tokyo teletorn, millel on finaalis oma osa mängida. Jabura koomiksifantaasia, käsitöönduslike eriefektide ja lahke splätterdamise kõrval koosneb film peamiselt labasest tolatsemisest, milega võrreldes JAFFil näidatud "Kamikaze-tüdrukud" ("Shimotsuma Monogatari") tundub täitsa mõistliku, vaat et realistlikuna.

Napakuse poolest sobiks "Vampire Girli..." võrrelda näiteks Tkashi Miike "Katakuride õnne" lõpuga. Toimuvad koolitüdrukute randmelõikumise võistlused, ketšupivihma taustaks kõlab sulnis popestraad, ganguro-plikad värvivad näod mustaks, et muutuda rajult mitte-poliitkorrektseiks neegreiks. Tööstuslikus koguses ohjeldamatut totrust ja süüdimatut infantiilsust, mis kokku üllataval kombel mõjubki naljakalt, vähemalt seltskonnas ja suurelt ekraanilt, kus odavad efektid ilusti mõjule pääsevad. HÕFFi täissaal igatahes rõkkas rõõmust. Rämps kahtlemata, aga lustakas selline.


"Vampire Girl vs. Frankenstein Girl" treiler. Film HÕFFil. Arvamusi: IMDB (6.5/10), Paranoiadisco (4/10), Trash (4/10), Onu Kalver (idiootselt jabur, aga nalja nabani).

1 kommentaar :

MNC Broz Tito ütles ...

2(+1)/10 e. isegi saastafilmi kohta rõve läbikukkumine...Kolmas punkt on šhefi vampi-tsiki eest.