21. apr 2010

Vari / Shadow

"Shadow", Itaalia 2009. Rež. Federico Zampaglione.


Tsitaat filmist sõnastab kenasti ka minu kui vaataja tundeid: WTF! Pöörane lugu sellest, kuidas täitub Iraagis teeniva sõduri unistus vabalt kui tuul mägirattaga Alpides ringi tuisata. Kui annaksin hindeid, siis esimene punkt kukuks mägiratta eest - piisavalt kaardistamata territoorium kinos. Teine punkt tuleks koolnud koera, kolmas kärnkonna, neljas seina eest, millel kõrvuti Hitleri, Stalini ja George W portreed. Portsu annaks ühele uskumatumale kurilasele, keda mu silmad näinud on, ja siis veel mingi hulga sedasorti süžeepöörete eest, millega kunagi paistis silma "Hostel". Tolles oli küll vaid üks suur pööre, siin mitu. Kuidagi palju saab neid punkte vist, peaks mõned maha võtma. Näiteks alguse mõningase stamplikkuse eest, kuigi järgneva taustal tundub seegi põhjendatud. Seepärast ma punkte ei panegi, ütlen vaid, et tubli film (aga ka üsna karm ja jõhker, olgu hoiatuseks öeldud).

Lavastaja Federico Zampaglione teeb muide põhikohaga kodumaal päris poppi bändi Tiromancino, mille kõla ei paku küll vähimatki vihjet, et tüüp võiks sihukese kinoga maha saada. Braavo! Koos "Pranzo di Ferragostoga" paremaid nähtud itaalia filme üle mitme-setme aasta.


"Varju" kodukas ja treiler. "Vari" HÕFFil. Arvamusi: IMDB (6/10), Onu Kalver (kokku laenatud, vedas alt), Metsavana (4/10).

1 kommentaar :

metsavana ütles ...

Nii uskumatu kurilane oli, et ma ei uskunud teda absoluutselt