18. mai 2010

Halb politseinik: tegevuspaik New Orleans / The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

"The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans", USA 2009. Rež. Werner Herzog.


Paha võmm tarbib kõike, mis latva hakkab ja ei löö ka seksiasjus risti ette. Viks poiss Nicolas Cage suudab päris toredasti mölakat mängida. Sellega üllatused ei piirdu - tükk aega tundub, et tegu on hariliku narkopõhise allakäigulooga. Probleemid kuhjuvad ootuspäraselt, vaid aeg-ajalt siit-sealt piiluvad reptiilid vihjavad, et siit võiks tulla midagi ebatüüpilist, mida iseärak Herzogilt ootaks. Pikapeale selgub aga, et Werneril pole plaanis ei stampides tammuda ega moraali lugeda. Kui siit sõnumit otsida, siis võiks see pigem olla ühel hetkel lausutav: crazy world. Vast mitte nii kosmiliselt jabur kui Herzogi "Wild Blue Yonderis", kuid luitunud vanaaegsest pildist hoolimata värskendav ja ootamatu vaatamine. Mis on seda üllatavam, et tegu on justkui uusversiooniga - nii pealkiri kui pahelise pollari kuju pärinevad Abel Ferrara samanimelisest filmist. Herzog ise väidab seejuures, et tal pole aimugi ei sellest, kes on Ferrara ega ühestki tema filmist. Mine võta kinni."The Bad Lieutenant" kodukas ja treiler. "Halb politseinik: tegevuspaik New Orleans" kinos. Arvamusi: IMDB (7/10), Rotten Tomatoes (7.2/10), Roger Ebert (10/10), Raul (7/10), GuidoMukk (5/10), Trash (3/10).

6 kommentaari :

Anonüümne ütles ...

Kas oleks Teil täna võimalus ETV2-e pealt "Kallis sõber, sind austan" filmi salvestada ja seda ka teistega jagada?

joonas ütles ...

Äärmiselt salapärane kommentaar. Mis mõttes salvestada, kellega ja kuidas jagada?

uurija ütles ...

Eelmine kommenteerija pidas ilmselt silmas, et selle blogi autor võiks seda filmi vaadata ja siis oma blogis kommenteerida.

Mina omalt poolt esitan soovi, et hr Joonas võiks nimetada ühe filmi, kus Nicholas Cage mängib "kena poissi". Mulle ei meenu mitte ühtegi, seetõttu tundub mulle iseloomustus "suudab mölakat mängida" üsna koomiline.

joonas ütles ...

"Face/Off", "The Rock", "Gone in 60 seconds" - üks positiivne kangelane ajab teist taga. Isegi tema nö antikangelased on aiva toredad ja sümpaatsed.

Darius ütles ...

Nicolas Cage oli kohutav. Selleks, et kehalist puuet etendada ei pea jalga kõrvulukustava lohinaga kaasa vedama ja narkoprobleemist teadvustamiseks ei pea sellise lurinaga triipu tõmbama ja haiglaselt silmi punnitama 2/3 filmist

joonas ütles ...

No ma ei tea, mu meelest sobis Cage'i totter käitumine ja olek filmi üldise sõgedusega päris hästi. See ei püüdnud ju vähimalgi määral realistlikus võtmes tehtud olla.