30. aug 2010

Agent Salt

"Salt", USA 2010. Rež. Philip Noyce.


Paismaisikino on siin blogis viimasel ajal vaeslapse osas olnud. On ülim aeg seda viga parandama asuda. "Salt" sai ülemkriitik Ebertilt täispunktid. "Pagana hea põnevik," ütleb Roger. "Rõõm on näha tõsiselt hästi tehtud žanrifilmi." On siis või? Mnjah, nii ja naa. Märuli lavastamise poolest on "Salt" eeskujulik. Üldmulje sõltub aga sellest, kui hästi vaataja suudab seedida üle võlli aetud vandenõuteooriaid, milletaolisi võib kuulda Nõmme raadiost.

Ebert leiab, et film on hiilgavalt absurdne. Mu arust on see loona tüütu - objektiivselt võttes ehk mitte ogaram kui keskmine Bond või M:I, aga mis põnevust sihuke pastakast imetud jura küll pakkuda võiks?

Filmi aktiva on iseenesest küllalt kopsakas, põhivarasse kuulub lisaks ohtrale tagaajamisele ja trikkidele ka mademoiselle Jolie, kes on jätkuvalt très jolie, kerged kortsud suunurgas ja õrnad varjud silme all ainult rõhutavad seda. Kuid süžee totrus ja abitu anglovene keel nullivad kogu plusspoole.

Nii et õlakehitus. Meelde jääb vaid küsimus, miks küll Angelina, kes on ju andekas näitleja, vähegi väärikamais filmides üles ei astu. Ehk on näitlemine end tema jaoks ammendanud ja ta teeb seda ainult raha pärast?"Salt": kodukas ja treiler. "Agent Salt" Solarises ja Plazas. Arvamusi: IMDB (6.6/10), Rotten Tomatoes (6/10), Roger Ebert (10/10), Kasspar (6/10), arvustus.com (6.3/10), Margit Adorf, Sirp (mõnus märulimuinasjutt), Dream Scene (üle keskmise müramine).

6 kommentaari :

Malcolm ütles ...

Absoluutselt nõus. Paremal juhul võinuks olla tegu vähemasti haarava põnevikuga Bourne'i lugude stiilis, ent mõjus ADD-d põdeva inimese ameerikalike põnevikuklišeede kokkutampimisena. Raisku lastud suur eelarve ja korralikud näitlejad. Üldiselt mulle säärased paranoialood meeldivad, aga kui kõik potentsiaalselt pingeline ja üllatav on ohverdatud madinakähkuka eest, pole midagi teha. Ebertile lõi vist piss pähe. Ise annaks maksimaalselt 4/10.

Jaanus (Xipe) ütles ...

Tead, joonas, mind jäi see inimeste pommideks kruttimine ikka häirima. Et ma tõesti teemaga väga kursis ei olnud, siis ma vaatasin selle nahhaalselt internetist järgi, et lihtsalt tagant järele sind selles osas paika panna.

No on ikka küll inimpommid meedias jutuks olnud.

http://209.157.64.200/focus/f-news/1845061/posts

http://abcnews.go.com/WNT/IraqCoverage/story?id=608103&page=1

et nad iraagi poisi sisse selle toppisid, no see ehk on nibin-nabin küsitav.

Jaanus (Xipe) ütles ...

Jolie filmi ma ei ole näinud. Ma läksin hoopis Expendable'se vaatama.

joonas ütles ...

Kaks eelmist kommi käisid ilmselt "Hurt Lockeri" kohta, olles inspireeritud väitlusest Pöfböfil. Aga mind nii lihtsalt paika panna ei õnnestu. Ma pole nimelt kunagi väitnud, nagu ei võiks laibapommidest meedias juttu olla. Väitsin hoopis, et ükski maailmareligioon, sealhulgas islam ei luba laipu rüvetada. HL-teemalises vaidluses üldiselt aga torkab silma filmi austajate ebajärjekindlus, mis meenutab filmi enda oma. Ühelt poolt öeldakse, et üks film ei peagi realistlik olema, teiselt poolt kaitstakse filmi väidetega, et ta just on realistlik. Kumb ta siis on? Mind häiris filmi puhul just see, et tegijad ei suutnud otsustada, kas teha realistlik lugu või mitte.

PS. Kui HL-teemalist diskussiooni jätkata, siis võiks seda teha vastava postituse all siin.

Jaanus (Xipe) ütles ...

Sa hindad praegu üle mu viitsimist selle filmi üle arutada.

Ega sa ikka seda asja selgeks saa.

Jaanus (Xipe) ütles ...

Parandus, ma leidsin uut energiat.

Edasi võid lugeda Hurt Lockeri postituse alt.