13. juuni 2011

HÕFF 2011: kokkuvõte

Kuues Haapsalu Õudus-ja Fantaasiafilmide Festival oli isegi veel toredam kui eelmine. Kõik väikelinna filmipeo mõnusad omadused olid alles, lisandunud oli uus kinosaal, Trashi plaat ja mullusest kobedam kava. Mõni üksik film jäi nägemata, nähtut hindasin nii:

Pumppüssiga parm / Hobo With a Shotgun - 8/8
Karate-Robo Zaborgar - 7/8
Hämarad hinged / Dark Souls / Mørke sjeler - 6/8
Jõuk / La meute / The Pack - 6/8
Kirves 2 / Hatchet 2 - 6/8
Tõotatud maa / Stake Land - 6/8
Julia silmad / Los ojos de Julia / Julia's Eyes - 5/8
Norra ninja / Norwegian Ninja - 5/8
Trollikütt / Trolljegeren / The Troll Hunter - 5/8
Punane, valge, sinine / Red, White, Blue- 4/8
Saatana maja / House of the Devil - 4/8
Alateadlik julmus / Subconcious Cruelty - 3/8
Merekoletis / Amphibious - 2/8
Teispool musta vikerkaart / Beyond the Black Rainbow - 2/8
Jõle / Atrocious - 1/8
Võigas surm / Horrible Way to Die - 1/8Nagu näha, filme leidus igal tasemel, aga kvaliteetset kraami oli justkui mõnevõrra rohkem kui eelmisel aastal. Kui kogu festivali juures üldse midagi kritiseerida, siis digikoopiate kvaliteet oleks võinud mõnel juhul parem olla ja tõlgitud filme võiks ka muidugi rohkem olla. Tehnilisi apse esines, aga need ei häirinud mind kui vaatajat kuigivõrd, ka festivali lõpupauguks jäänud ülemaakonnaline elektrikatkestus mitte.

Mulle HÕFFi väiksus ja poolpõrandaalune fiiling istub, kuid korraldajad eelistaksid tõenäoliselt suuremat piletitulu. Kui mõelda, mida publiku meelitamiseks ära saaks teha, siis ehk oleks abiks, kui festival poleks nii üheselt horrorikeksne ja pakuks natuke rohkem fantaasiat ja ulmet. Omal kohal oleks ka laialt tuntud klassika "Alienist" ja "Predatorist" kuni "Evil Deadi" ja "Braindeadini". Filme, mida siinmail kinos pole näidatud, on omajagu ja kõlavad nimed aitaksid ehk uusi inimesi kohali meelitada. Fännid tulevad niikuinii. Sest HÕFF on igal juhul suurepärane festival.

Kommentaare ei ole :