3. sept 2011

Luscheri & Mathieseni filmifestival 2011

Kinofestivale sigib kui seeni. Alles said läbi Pärdi muusikaga filmipäevad, Stalkeri ja EVA festarid, kui juba on alanud uus - Luscheri ja Mathieseni nimeline restoran näitab Toompeal kolmapäeva, 7. septembrini tasuta kino. Üritus, muide, toimub juba kolmandat aastat, aga mina juhtusin sinna neljapäeval esimest korda, vaadates festivali avafilmi "Eleegia".

Luscheri ja Mathieseni terrass on vabaõhukinona vahva leid. Head muljet ei rikkunud kuigivõrd pisiasjad - et kohtadega oli kitsas ja hädavaevu õnnestus nõnda istuma saada, et korralikult ekraani näha; et vihma hakkas sadama ja varju alt välja ulatunud jalad ligunesid läbi; et heli polnud pildiga päris sünkroonis, kuigi film jooksis udusevõitu DVDlt; et leidus fanaatiline automobilist, kellel oli hädasti vaja seansi ajal ekraani kõrvalt oma tranduletiga läbi tagurdada. Ikkagi oli tore. Ekraan ja projektsiooni kvaliteet olid igati tasemel. Kindlasti lähen veel.

Kuna L&M festivali kava ja filmiinfo on kavalasti peidetud kuhugi feisspuki albumisse, et keegi seda üles ei leiaks, riputan selle paari viite ja kommentaariga siia.L 3.09: Pedro Almodóvari "Murtud embused" (Hispaania 2009), millest olen kunagi kaks sõna kirjutanud siin.

P 4.09: Tarsem Singhi "The Fall" ("Kukkumine", USA-India 2006) - võimas unenäoline fantaasia ulmeliste, kuid reaalselt eksisteerivate võttepaikadega. Visuaalne pidusöök, soovitan.

E 5.09: "Choke" ("Lämbumine", USA 2008). Selle aluseks on "Kaklusklubi" autori Chuck Palahniuki teine, mitte vähem vihane ega äge raamat, mille sloganiks on "Fight Club for sex addicts".

T 6.09: Laurent Tirard'i ("Väike Nicolas") fiktiivne kirjanikubiograafia "Molière" (Prantsusmaa 2007).

K 7.09: "Savage Grace" ("Metsik graatsia", Prantsusmaa-Hispaania-USA 2007) - intsestidraama Julianne Moore'iga. Arvamusi: Peter Bradshaw, Guardian (4/5), Danzumees (3/5).Luscheri & Mathieseni aadress on Kohtu 12. Seansid algavad kell 21:15, aga tundub, et kui tahta säärast istekohta, kust oleks hea filmi vaadata, tasub varakult platsis olla. Kohti saab broneeerida aadressil projektid@luschermatiesen.com.

Kommentaare ei ole :