25. jaan 2012

Kui puu langeb / If a Tree Falls

"If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front", USA-Inglismaa 2011. Rež. Marshall Curry, Sam Cullman. 85 min.


Nii meil kui mujal peetakse looduskaitseaktiviste sageli veidrikeks. Elu peab edasi minema ja raha rattaid käivitama, norr-maalselt - alt ära, puuembajad ja hipid! Oscarile kandideeriv dokk "If a Tree Falls" räägib hoopis, khm, teisest puust looduskaitsjaist, kes leiavad, et passiivne allumatus ja rahumeelsed meeleavaldused ei anna piisavaid tulemusi, näiteks lageraie takistamisel, ning otsustavad tõsiselt võitlusse astuda. Objektidele ja asutustele, kes nende silmis kahjustavad elu planeedil, pistavad nad tseremoonitsemata tule otsa. Mõnes mõttes see toimib - mõnda kombinaati ei suudetagi enam üles ehitada.

Aga kuigi looduskaitsjate rühm Earth Liberation Front väldib hoolikalt inimohvreid, kuulutatakse nad peagi terroristideks. Et organisatsioon on kindla struktuurita, rakukesed tegutsevad iseseisvalt ja kõiki konspiratsioonireegleid järgides, läheb julgeolekuorganeil isegi terrorismivastase sõja kopsakaid ressursse kasutades aastaid, et filmi peategelasteni jõuda. Kuid see on alles poolik töövõit - tabatuid ei saa süüdi mõista, kuni nad pole valmis üksteise vastu tunnistama.

Paeluvad teemad, huvitav inimlik draama, intrigeeriv lugu, abiks meie maailma mõistmisel nii praegu kui tulevikus."Kui puu langeb": DocPoint Tallinn 2012. Hinnanguid: IMDB (7.2/10), Rotten Tomatoes (87% fresh).

Kommentaare ei ole :