20. apr 2012

Lahingulaev / Battleship

"Battleship", USA 2012. Rež. Peter Berg. 131 min.

Taylor Kitsch ikka oskab endale nimekohaseid filmirolle valida. Mänguasjatootja Hasbro meremärul suhestub "Soomuslaev Potjomkiniga" samamoodi nagu "John Carter" Kubricku "Kosmosedüsseiaga". Siin pole niigi palju isikupära kui "Kosmoseristleja Yamatos", aga see-eest on üüratu eelarve, mida kõva pauguga vastu taevast lasta. Põhimõtteliselt on "Battleship" sama firma viimaste "Transformerite" kloon.

"Battleshipis" pole roboteid, Michael "fucking the frame" Bayd ega võrreldavalt nõdrameelset tolatsemist, aga see-eest on raudrüüs humanoidtulnukad, juutuubi vaadatuim naisartist Rihanna ja veel rohkem militarismi. Loogikat ega tegelasi pole kummaski. Kokkuvõttes tundub "Battleship" ehk õige veidi mõistlikum ja seisab paremini koos, aga seda võib vabalt ka miinuseks pidada - "Dark of The Mooni" pluss oli just totrus.

Arvestades, et filmi eesmärk on müüa lastele 50 taala eest lauamäng, mida saab edukalt mängida ka pastaka ja ruudulise paberilehe abil, tuleb "Battleshipi" siiski tunnustada kui konsumerismi imepärast õit. Sellisel tasemel tootepaigutusest ja sadadest miljonitest võis Morgan Spurlock oma dokis "Greatest Movie Ever Sold" ainult unistada. Selguse mõttes olekski võinud filmi eestikeelseks pealkirjaks panna "Laevade pommitamine".

Jääme ootama kahesajamillist trips-traps-trulli ekraniseeringut. Rokenroll!

Hinne: 5/8"Lahingulaev" kinodes: Solaris, Plaza, Cinamon. Hinnanguid: IMDB (6.5/10), Rotten Tomatoes (49%), Catherine Shoard, Guardian (2/5).

Kommentaare ei ole :