8. mai 2012

40 + 2 nädalat

"40 + 2 nädalat" (Eesti 2012, Allfilm). Rež. Margit Lillak. 67 min.

Ärge uskuge sünopsiseid. Ärge uskuge, kui teile räägitakse humoorikast alatoonist ja boratlikest seiklustest. Jutt ja jalad all. "40 + 2 nädalat" on tõsine dokk tõsistest asjadest. Dokumentalist Margit Lillak on krimi- ja Saare taustaga räppari Beebilõusta juurest jõudnud pärisbeebide väikeste moludeni ja selleni, mis nende ilmatulekule eelneb. Kus on parem sünnitada, kas haiglas või kodus? Ja kuidas? Koolkondi ja vankumatuid seisukohti on mitu.

Huvitav teema ja korralikult lahendatud, igav juba ei hakka. Minu kui meesvaataja jaoks oli uut ja põnevat infot eriti ohtralt. Teemast isiklikult huvitatud autor toob erinevate parteide argumendid kenasti ja tasakaalustatult välja. Vaataja saab teadlikuks nii sünnikogemuse määravast tähtsusest elule, orgastilis-ekstaatilisest sünnitusest kui ka võimalikest probleemidest.

Ei saa öelda, et tähtis tehnokraatlik arstionu mõjuks usaldusväärsemalt kui new-age guru, aga võib öelda, et siiralt oma asjasse uskuvad päris inimesed veenavad ikka rohkem kui plekise häälega ametnikud.

Taas kord tahaks nuriseda rääkijaid tutvustavate tiitrite puudumise kallal. Pisiasi, aga omab doki puhul tähtsust, tõesõna.

Ent igal juhul soovitan vaadata. Ja kohe esimesel võimalusel, sest eesti dokid teadupärast ei jookse kinos ei neljakümmet ega enamasti isegi mitte kahte nädalat.

Hinne: 7/8



"40 + 2 nädalat" kinos: Sõprus (N10. - R16. mai 2012), Athena Tartus (E14 - R18. mai 2012). Filmi mitte näinute kommentaarid teemale: naine24.

Kommentaare ei ole :