9. mai 2012

Kümme filmisoovitust: Märt Milter

MÄRT MILTER on mitmekülgne kirjamees ja kriitik, kes on filmidest kirjutanud poolteist aastakümmet. Päevakorras on traditsiooniliselt viis uuemat ja viis vanemat vaatamissoovitust.Vanemad

THE MOLLY MAGUIRES (USA 1970, rež Martin Ritt). Detektiiv Richard Harris imbub Sean Connery juhitavate iiriameerika kaevurite sekka, kes mässavad paksude omanike vastu.

CARNAL KNOWLEDGE (USA 1971, rež Mike Nichols). Kui Van Halen aastal 1991 plaadile nime otsis, küsis Sammy Hagari sõber Ray "Boom Boom" Mancini, kas Sam ikka teab, mida tähendab sõna fuck. Nagu "Closer": kaks paari ja üksindus. Candice Bergen ja Ann-Margret on nii ilusad ja paljad kogu aeg, et selle peale tahaks kohe laulma hakata. Art Garfunkel aga ei hakka.

THE HOT ROCK (USA 1972, rež. Peter Yates). Kelmifilm Robert Redfordiga. Moodne ja karm, mitte "The Sting".

PRIME CUT (USA 1972, rež. Michael Ritchie). Gene Hackman on vaenlasi läbi hakklihamasina ajav kurikael, Lee Marvin "kangelane" ja Sissy Spacek lihtsalt verinoor.

THE LAST AMERICAN HERO (USA 1973, rež. Lamont Johnson). Jeff Bridges sõidab võidu, seltsiks Gary Busey, kui ta veel normaalne oli.Uuemad

COCKFIGHTER (USA 1974, rež. Monte Hellman). Warren Oates korraldab kukevõitlusi. Ja ongi kõik, suurt midagi ei toimu. Suurema osa ajast on mees rahata, ent tal on kirg. Aeglane ja pisike filmike.

THE GAMBLER (USA 1974, rež. Karel Reisz). James Caan üritab kibedas draamas mängusõltuvust lõpetada, aga isegi oht Lauren Huttonist ilma jääda ei aita. Mehel peab hobi olema, kuidas naised sellest aru ei saa.

BUSTER AND BILLIE (USA 1974, rež. Daniel Petrie). Nutukas. Kooli kõige popim poiss Jan-Michael Vincent armub napiarulisse tüdrukusse. Robert Englundi esimene film. Robert Englund ei mängi seda tüdrukut.

THE SILENT PARTNER (USA 1978, rež. Daryl Duke). Psühhopaadist pangaröövlile Christopher Plummerile ei anna rahu, et vaikne teller Elliott Gould teda tõmbas. Gouldi ilusat kolleegi kehastab Susannah York.

HARDCORE (USA 1979, rež. Paul Schrader). George C. Scott otsib snufimaailma kadunud tütart. Andrew Kevin Walker teeb märkmeid.Lisapala

ÜKSIK MEES (A Single Man, 2009, rež. Tom Ford). Üksildased mehed - geid, õpetajad, Matthew Goode, Nicholas Hoult. Teksti on vähe, tähtis on märgata seda, mis jääb ütlemata. Põhineb samasuguse rütmiga raamatul. Lavastaja pole tavaline lavastaja, on tänapäeva stiilseim moekunstnik. Kui see film oleks muusikastiil, siis džäss.

Kommentaare ei ole :