16. juuli 2012

Imeline Ämblikmees / Amazing Spider-Man

"The Amazing Spider-Man", USA 2012. Rež. Marc Webb. 136 min.

Ah, suvi, liibukais übermenschide aeg. Tänavune lubas tänu Marveli hoogsale "Avengersile" selles rubriigis enamat kui eelmine ("Thor", "Kapten Ameerika", "X-Men: First Class"). Marveli uus ämbliku-restart seda lubadust aga täita ei suuda, jäädes enam või vähem alla kõigile eelmainitud koomiksifilmidele peale iksmeeste. Keskpärane lugu.

Ja veel keskpärasem lugu on see, et uus "Spiderman" ei suuda niigi palju muljet avaldada kui selle otsene eelkäija, Sam Raimi arahniidi-triloogia.Jah, ämeizing spaidermännis on korralikke näitlejaid nagu Andrew Garfield, Emma Stone või Martin Sheen. Jah, efektid ja märul on uhked. Mitte just ennenägematud, aga viisakad - kuigi erakordselt lame ja pime kolmdee suudab visuaalset muljet mehemoodi rikkuda (Dream Scene blogi iseloomustab seda igati õiglaselt kui "3D värdkino paska").Aga igav, igav on see kõik. High-end boredom. Ja veniv, ja tüütult pikk. Mitte pooltki nii köitev kui Marc Webbi eelmine lapsuke, täiesti kobe romkomm "(500) Days of Summer".

"Hämmastav ämblikmees" viitab ennast õigustades otsesõnu teada-tuntud ideele, et maailmas on üldse ainult käputäis lugusid, aga ega sellega kogu seda klišeekuhilat nüüd küll välja ei vabanda.

Lugu looks, see on niikuinii üllatusteta, aga nii valusalt vaimutu ja tobe dialoog? Ja too James Horneri ("Titanic", "Avatar") ilgelt moosine ja pealetükkiv muusika, mis ei vaiki vaat et hetkekski? Koomiks-melodraama? Tänan, ei.

Kui vaatad sel suvel ainult ühe trikoofilmi, siis "Imelise Ämblikmehe" võid rahumeeli vahele jätta.
Hinnanguid: IMDB (7.6/10), Rotten Tomatoes (74% fresh), Roger Ebert (7/8), Viljar Voog, Õhtuleht (4/5), Cochrane (7/10), Eveli (6/10), Dream Scene (küünitab songa saamise äginaga keskpärasuse redelipulga poole, aga ei ületa seda mitte kunagi).

Kommentaare ei ole :