27. aug 2012

Maailma viimane armulugu / Seeking a Friend for the End of the World

"Seeking a Friend for the End of the World", USA 2012. Rež. Lorene Scafaria. 101 min.

Vastakaid hinnanguid pälvinud romantiline komöödiasugemetega draama, anti-"Melanhoolia", mis algatuseks vaatab ähvardavat komeedi-apokalüpsist läbi huumoriprisma (promiskuiteet, heroiin) ja areneb edasi romantilise kallakuga rõudmuuviks. Veidralt hajevil, alatasa takerduvas rütmis, kummalistes vaimukustes ning ameerika sõltumatule kinole tüüpilisis kohmetuis tegelasis on midagi vaat et wesandersonlikku (kui mõelda mitte niivõrd meisterlikule "Kuutõusu kuningriigile", vaid millelegi tagasihoidlikumale nagu "Darjeeling Limited").


Milline nostradaamus oleks küll üheksa aasta eest osanud ennustada, et Steve Carell jõuab kunagi "Bruce Almighty" persevestist uudisteankru rollist peaaegu liigutavate peaosadeni korralikes romantilistes filmides. Aga voilà, siin ta on, juba teist filmi järjest (eelmine oli mullune särav ansambli-romkomm "Crazy, Stupid, Love").

Keira Knightley välimuse juures on säärased rollid muidugi alati ootuspärased olnud, aga lisaks on temast tänaseks saanud ka näitleja, kelle mängu on rõõm näha (viimati näiteks Cronenbergi "Ohtlikus meetodis").

Lisame siia juurde toreda retro-heliriba, moeka vinüülplaadi-fetiši ning piisavalt rutiinivaba stsena ja kokku saab päris armas asi. Ja ei, mulle ei valmistanud ka lõpp pettumust.
"Maailma viimane armulugu" kinodes: Solaris, Plaza. Hinnanguid: IMDB (7/10), Rotten Tomatoes (52%), Roger Ebert (6/8), Diana (A).

1 kommentaar :

Malcolm ütles ...

Vaatasin suve jooksul läbi pea kogu USA "Office'i" ja see veenis mind, et Steve Carrell on tegelikult tohutu ulatuse ja võimekusega näitleja. Aga nagu Ameerika koomikute puhul alatasa, jääb pigem vajaka headest stsenaariumidest.