24. aug 2012

Palgasõdurid 2 / The Expendables 2

"The Expendables 2", USA 2012. Rež. Simon West. 103 min.

Meie õhtumaise ühiskonna avalik enesepilt on noortepärane. Meedias ja kultuuri populaarsemas osas - ekraanidel, lavadel, ajakirjanduses - domineerivad noored kehad ja noored näod. Vanadus on tõrjutud perifeeriasse: ääremaadele, agulitesse, ühistransporti, kalmistutele. Vana olla pole popp.Vananeval inimesel ei jää üle muud kui lohutada end, et ta pole eakam kui end tunneb. Teades isegi, et see pole tõsi. Aga mis teha, vanadus on ju õudne. Kehastunud kannatus, millele mõtlemine äratab hirmu. End vanana tunda tähendab end maha kanda. No way.

Kuid ees ootab vanadus üha enamaid, sest rahvastik muudkui vananeb ja keskmine oodatav eluiga tõuseb isegi eesti meestel, naistest rääkimata. Statistiliselt tuleb selle mõttega leppida. Ja mida siin õigupoolest karta?"Tõepoolest, hea on vana olla," kirjutas Tiia Toomet (65) veebruari "Loomingus". "Milline pidev vaev oli nooruses. Tuli aina rabeleda ja pead murda. Kelleks saada, kust leida prestiižikas töökoht, kuidas hankida rohkem raha, uusi riideid, ilusaid asju, suurem korter, auto. ... Tuli pidevalt võrrelda end teistega: kas ma olen ikka tasemel."Vanaduses neid muresid pole. See võiks olla trööstiv mõte, millega end ea kasvades harjutada. Sama trööstiv kui kuulata, kuidas laulavad Lemmy Kilmister (66) või Leonard Cohen (77). Vaadata režissööride Woody Alleni (76) või Clint Eastwoodi (80) uusi filme. Või miks mitte ka seda, kuidas palgasõduritena panevad kinolinal, kuuliprits käes, pahasid paika Arnold Schwarzenegger (63), Sylvester Stallone (66) ja Chuck Norris (72).

Tiia Toometit tsiteerides: "Ärge kurvastage, olge kannatlikud ja oodake. Uskuge mind, ükskord saate teiegi vanaks ja tohite maitsta vanaduse võlusid!"Ekspressile kirjutatud nupp, btw.


Kribasin kunagi paar sõna ka esimestest ekspendaablitest.

Veel hinnanguid "Expendables 2" kohta: IMDB (7.7/10), Rotten Tomatoes (67%).

4 kommentaari :

Anonüümne ütles ...

Kas võiks küsida, kuhu filmiarvustus jäi?

Tahaksin lugeda mida Palgasõdurite filmist arvatakse.

joonas ütles ...

Sapienti sat ;)

Anonüümne ütles ...

ei saanud aru, kuhu jäi siis Palgasõdurid 2 arvustus,

"Sapienti sat" ei ütle mulle midagi

joonas ütles ...

Eks ta ole.