30. märts 2013

G.I. Joe: Kättemaks / G.I. Joe: Retaliation

"G. I. Joe: Retaliation", USA 2013. Rež. Jon M. Chu. 110 min.


Kui sa ei suuda uskuda, et leluvabrik Hasbro oskab oma hinnaliste mängukannide turundamiseks vändata veel tobedama militaar-patriootliku klipi kui "Transformerid: kuu varjukülg" või "Lahingulaev", siis vaata ja veendu. Muul juhul hoia heaga eemale, sest erinevalt eelmainituist pole käesolev tinasõdurireklaam isegi mitte autoparoodiliselt naljakas meelelahutus, vaid lihtsalt lausigav jahmerdamine. "G. I. Joe" kahe tunni enam-vähem ainsad vaadatavad hetked on Londoni õhkimine ja mingite suvaliste ninjade alpinistlik kepsutamine.

Ütlete, et film ongi ju suunatud sellistele alaealistele, keda ei huvita niivõrd lugu ega tegelased, vaid ainult paugutamine ja plahvatused? Heakene küll, aga miks siis suurem osa ajast jabura kummivenitamisega täidetud on? See lugu ei kvalifitseeru isegi koomiksina mitte. Nolani "Batman" või isegi Webbi "Spiderman" tunduvad "G. I. Joega" võrreldes ikka vapustavalt teravmeelsed, sügavmõttelised ja inimlikult puudutavad lood. Kusjuures veidigi leidlikku madinat "G. I. Joes" lihtsalt napib.

See kõik pole kindlasti mingi üllatus, kui peaosas astub üles Dwayne Johnson, kelle kogu karjäär on vääramatu kinnitus tõigale, et kompressoriga testosterooni täis pumbatud action-kangelaste aeg on möödas. Ent kui Johnsoni puhul on mudilasmärul loogiline rollivalik, siis vana hea Bruce Willise osalus teeb lihtsalt nukraks. Sic transit gloria.

★☆
(Pool tärni arusaamatute ninjade, pool plahvatava Londoni ja pool Jonathan Pryce'i eest.)"G.I. Joe: Kättemaks" kinodes: Forumcinemas, Solaris Kino. Hinnanguid: IMDB (6.6/10), Rotten Tomatoes (29%), Roger Ebert (3/8).

Kommentaare ei ole :