26. sept 2013

2 relva / 2 Guns

"2 Guns", USA 2013. Rež. Baltasar Kormákur. 109 min.

Keskpärane koomiksipõhine krimikomöödia. Hollivuud on islandi lavastajale Baltasar Kormákurile ("101 Reykjavik") mütsi nii sügavalt pähe tõmmanud, et varbadki ei paista. Nalja saab napilt ja pinget nagu polekski. Päris filmi alguses olid mõned naljad, mis panid muhelema, aga kokkuvõttes oli nalja sihitu sekeldamise ja taplemise vahel lihtsalt liiga vähe. Trafaretne ja sarmitu märuliburger, omas žanris kesisem kui, ütleme, Kim Ji-Wooni ja Schwarzeneggeri "Last Stand".

"2 relva" pole ju karjuvalt halb film - tehniliselt pole talle justkui midagi ette heita. Probleem on rohkem selles, et siin pole absoluutselt midagi silmapaistvat ega meeldejäävat. Kõigepealt on mul üldiselt allergia koomiksi-lugude vastu, mis tuimalt ja tõsimeeli laovad kõikvõimalikke jaburaid klišeid üksteise otsa, omalt poolt midagi lisamata. Ja edasi ei suuda ma kaasa elada sääraste lugude jaoks tüüpilistele tühjadele tegelaskujudele, kelle dialoogi on nagu muuseas poetatud Audi ja merejalaväe tootepaigutust.

Sihukesi nalja-kriminulle osatakse Põhjamaades või Suurbritannias ikka märkimisväärselt leidlikumalt ja köitvamalt teha. Kasvõi norrakate "Hodejegerne" või iirlaste "The Guardiga" võrreldes jättis "2 Guns" väga harju keskmise mulje. Meh värk.

4/8"2 relva" kinodes: Forumcinemas. Arvamusi: IMDB (7.1/10), Rotten Tomatoes (63%).

Kommentaare ei ole :