22. juuni 2019

Eile veel / Yesterday

"Yesterday", UK 2019. Rež Danny Boyle. 116 min.


No see on lihtsalt nunnu. Kes veel kui mitte Richard Curtis on ületamatult osav selliseid üldvõluvaid kohevaid moosipilvi kokku kirjutama ja kes veel kui mitte Danny Boyle on õige mees neid hoolega harjutatud hooletult nooruslikus käekirjas filmiks vormistama. Mõlemad vanameistrid on heas vormis.

Kuidas tõlkida eesti keelde delivers? See oleks justkui midagi enamat kui ootuspärane. Teeb, mis lubatud? Kah nagu vähevõitu öeldud. “Yesterday” suudab mõneti üllatuslikult pakkuda veidi enamatki kui tugevate tegijanimede, tugeva muusika ja tugeva idee summat. Mitu head nalja ja isegi mõni üllatus. Mingit sügavust siit muidugi ei leia, a miks peakski. Ulmesugemetega romkommina lihtsalt tore heatujulugu, suve- ja kohtinguhitt.

 Ja ühtlasi märksa mõnusam pop-ekspluatatsioon kui ükski tavapärane biopic muusikute raskest elust kuulsusekoorma all. Hollywoodi välisajakirjanikud, kes talvel hindasid “Bohemian Rhapsodyt” aasta parima draama (!) kuldgloobusega, peaksid tuleval aastal “Yesterdayle” vähemalt kuldgalaktika andma. Mitte et “Rhapsody” oleks oma mainekujunduslikus voolujoonelisuses kehv toode olnud, aga tõe ja õiguse huvides tuleks tunnistada, et palju kergemeelsem “Yesterday” on sellest muusikalise meelelahutusena samavõrd üle kui biitlid bändina Queenist."Eile veel" kinodes: Artis, Forum, Apollo. Hinnaguid: IMDB (6.7/10), Rotten Tomatoes (69%), Dannar Leitmaa (ÕL), trakyllmaprokrastineerinj2lle (tiptop).

Kommentaare ei ole :