27. juuni 2019

Uskumatu / The Unthinkable / Den blomstertid nu kommer

"Den blomstertid nu kommer", Rootsi 2018. Rež Victor Danell. 129 min.


Valus jura. Mitte katastroofifilm, vaid film kui katastroof. Korralikult läbi mõtlemata ebamäärane ulmeidee on ristatud sama juhusliku suhtedraama ja plakatliku moraaliga ning kogu see läppunud rosolje kümme aastat vana telefoniga läbi märja kilekoti üles võetud. Nej, tack!

Lõigata pole seda hämarat ollust ka raatsitud, venib üle kahe tunni. Mis on põneviku vastand? Igavik? Kui miski on siin uskumatu, siis see, et Rootsis nii nigelaid filme üldse tehakse, debüüt või mitte. Ei meenu küll, et oleks kunagi varem sealtmailt midagi võrreldavalt kehva näinud. Kuigi ega pead ei anna, sest mälu on õnneks selektiivne, iga tühisus jälge ei jäta.

Mädatomatite seitse positiivset revüüd igatahes ei saa olla inimolendite kirjutatud. Sisalikud on siin, päästku end, kes saab!Hinnanguid: IMDB (6.4/10), Rotten Tomatoes (100%).

1 kommentaar :

joonas ütles ...

Nii mageda filmi puhul võiks ju mõelda, et vahet pole, aga tõlke viletsus väärib siiski äramärkimist, kuna Estinfilmil tuleb seda alatasa ka palju paremate filmidega ette. Antud juhul vaatavad näiteks rootsikeelse filmi (ilmselt inglise keele vahendusel tehtud) eesti subtiitreist vastu sellised asjad nagu 'õlitanker', 'Secret Service' (kui Rootsi salateenistus), 'keegi jälitas mu saadet' jne.