31. juuli 2010

Nagu öö ja päev / Knight and Day

"Knight and Day", USA 2010. Rež. James Mangold.


Juba peaosaliste nimede ja treileri põhjal on selge, et Hollivuudi alkeemikud otsivad taas garanteeritud edu valemit. Cruise ja Diaz mängisid kunagi koos Penélope Cruziga ulmelises psühhopõnevikus "Vanilla Sky", mis õnnestus suuresti tänu Alejandro Amenábari filmist "Abre los ojos" üle võetud leidlikule stsenale. Seekord on valem lihtsamaks taandatud ja komponente vähemaks võetud. Cruise pluss Diaz võrdub pelgalt "Mission Impossible" pluss "There's Something About Mary" - imeagent kohtub naabritüdrukuga, romkomm märuliga. Tulemuseks heal tasemel, täiuslikult mõttelage, klants ja nett meelelahutus, mille vaadatavus sõltub peaosaliste sarmist, hoogsast madinast ja kauneist võttepaigust. Nagu Bond läbi huumoriprisma või pigem "True Lies".

See on sedasorti suvine popkornikino, mille üksi vaatamine tundub raiskamisena - "Knight and Day" sobib pigem seltsis lõdvestumiseks. Kellele Tommy ja Cammy meeldivad, see vaevalt et pettub ja vastupidi, kes on emma-kumma suhtes allergiline - nagu üks sõber, kes arvab, et Diaz on kasti kukkunud koera nägu - sel ei maksa kinno minna. Te ei jää millestki ilma, kui teil "Knight and Day" nägemata jääb, aga vaatamine tükki küljest ei võta ja aju puhkab.

Mis puutub edu valemisse, siis see jäi leidmata: nii tagasihoidliku kassaeduga märulit pole Cruise kakskümmend aastat teinud.


"Knight and Day": treiler ja kodukas. "Nagu öö ja päev" Solarises ja Plazas. Arvamusi: IMDB (6.7/10), Rotten Tomatoes (5.6/10), Roger Ebert (7.5/10), arvustus.com (6/10), Jaanus Noormets, EE (soovitab).

Kommentaare ei ole :