5. mai 2011

HÕFF: Pumppüssiga parm / Hobo With a Shotgun

"Hobo with a Shotgun", Kanada 2011. Rež. Jason Eisener.

"When life gives you razorblades, you make a baseball bat covered with razorblades." See lause võtab "Hobo with a Shotguni" nii kenasti kokku, et palju vast polegi vaja lisada. Ehk ainult sedavõrd, et nii plärtsuvat ja lustakat splätterit pole tükk aega näinud. "Hobo" kuulub minu jaoks hetkel ühte lausesse selliste žanri maamärkidega nagu Peter Jacksoni "Braindead" ja Sam Raimi "Evil Dead II". Mis on seda tähelepanuväärsem, et "Hobo" olles küll kahtlemata B-film, pole mitte zombihorror, vaid klassikaline vana kooli püssirohupulm ja peksupillerkaar nagu Stallone'i "Cobra" või Schwarzeneggeri "Commando".

Või kui võtta sedasorti absurdse dialoogi, ulmelise vägivalla ning muljetavaldava laibaloendiga lööva kino ajaloost mõni uuem ja tundmatum näide, siis "Split Second", kus, nagu "Hoboski", astus übermacho rollis üles Rutger Hauer. Uue sajandi kino pakub neid rõõme üldiselt harva, näpuotsaga ja vaimutult. "Hobo with a Shotgun" aga serveerib üle mitme-setme aasta heldeima kamaluga kõmmutamist, ketšupit ja kokaiini, miksides sellest kõigest psühhedeelselt paksudes Tehnicolori retrovärvides koomilise kokteili. Oivaline meelelahutus, eriti seltskonnas vaatamiseks ja arvata võib, et üks tänavuse žanrikino tippe.
"Hobo with a Shotgun" HÕFFi järelkarjena Sõpruses (N 5.05). Hinnanguid: IMDB (6.7/10), Rotten Tomatoes (81% fresh), Metsavana (10/10), Xipe (8/10), Trash (7/10), Onu Kalver (instant classic), Külli (hakkas kohati halb ja panin silmad kinni).

Kommentaare ei ole :