25. mai 2011

Pohmakas 2 / The Hangover: Part II

"The Hangover: Part II", USA 2011. Rež. Todd Phillips. 102 min.


Kes sööb õlle kõrvale vahukomme? Kes ärkab pärast elu suurimat pidu tont teab kus ja kargab krapsti püsti - ei valuta tal pea, ei kuiva tal kurk? Pohmakas mai äss. Keskmine jänki jagab joomisest sama palju kui siga stringiteooriast. Jah, on erandeid. Bukowski. Mickey Rourke, ka eraelus kõva viinanina, kehastab teda "Barflys" sellise alkašina, et lust vaadata. Jarmuschi "Night on Earthi" Helsingi-segment on adekvaatne, aga seal mängisid soomlased. Kui järele mõtlema hakata, siis veenvaid joomafilme on üleüldse vähe. Meenub veel brittide "Withnail & I" ja edasi tuleb tükk tühja maad.

Teise "Hangoveri" põhihäda pole siiski mitte niivõrd alko-alases asjatundmatuses, kuivõrd tegelastes ning loo ülesehituses ja rütmis - king pigistab täpselt samadest kohtadest kus eelmisel "Pohmakal". Pole ime, sets tegu on üks ühele sama looga uute kulisside taustal.

Endiselt pole tüübid piisavalt sümpaatsed, et neile kaasa elada, ega pole neis ka mingit säärast elaani, mis laseks uskuda, et nad võiksid millegi arvestatavalt tormilisega hakkama saada. Kena, et heliribal on Johnny Cashi "Beast in Me", aga nende meestega see küll ei seostu. 

Endiselt koperdab lugu uimaselt ühest lollist naljast teiseni nagu täi, tardudes iga natukese aja takka täiesti paigale. Milleks üldse oli vaja asi tagasivaadetele üles ehitada? Ehk oleks efektiivsem olnud kõik algusest peale ausalt ära rääkida, ilusas lineaarses järgnevuses. Endiselt on nalja kontsentratsioon hõredavõitu.

Ent kõigest hoolimata pole teine "Hangover" karjuvalt halb - pigem isegi elusam kui eelmine. Korda paar saab naerda; Bangkok on keskkonnana köitvam kui esimese osa Las Vegas. Todd Phillipsi tagasihoidlikus filmograafias jääb see alla ehk vaid ainult GG Allini dokile. Ning võrdluses konkurendiks pürgiva masendavalt tüütu, moraliseeriva "Linnaloaga" ("Hall Pass") võib öelda, et "Pohmakas 2" pole omas segmendis kaugeltki halvim film. Käib küll, kui mitte muidu, siis pohmelliga vaatamiseks.
"Pohmakas 2" Solarises ja Plazas. Hinnanguid: IMDB, Rotten Tomatoes (32% fresh), Roger Ebert (4/8).

Kommentaare ei ole :