16. dets 2013

Maali-neiuke: parimad eesti filmid 2013

Filmiajakirjanike Ühingu Maali-hääletusel pannakse paika aasta parima kodumaise linateose ja parima levifilmi aunimetuste laureaadid. Küsiti minugi käest. Siinkohal mu esiviisik eesti filmidest, niipaljukest kui ma neid näinud olen - peamiselt kinos linastunud asju, ja neidki mitte kõiki. Ametlikult kuulutatakse Neitsi Maali välja kolmapäeval, 8. jaanuaril 2014.5. OKUPEERI OMA MÜÜR. Artur Talviku ja Peeter Vihma hoogne täispikk dokk rohujuure-demokraatia arengust ja probleemidest Eestis. Filmi saab tervikuna vaadata siin.4. VELOSOOFID. Jaan Tootseni helge lühidokk geniaalsest liiklusvahendist. Filmi saab tervikuna vaadata siin.3. KERTU. Loojutustamise efektiivsuse mõttes on Ilmar Raagi külalugu üks läbi aegade tugevamaid täispikki eesti mängufilme, mida mu silmad on näinud.2. ÕLIMÄE ÕIED. Heilika Pikkovi süvenenud täispikk dokkportree põnevast isiksusest, kes kaugeneb ilmakärast.1. VIIMANE ROMEO. Moonika Siimetsa särav muusikaline lühikomöödia Andrus Kivirähu jutu järgi. Filmi saab tervikuna vaadata siin.Veel Maalindust 2013: viletsaimad levifilmid, parimad levifilmid.

4 kommentaari :

Merit M ütles ...

talviku ja vihma dokki saatis räigelt ebameeldiv retoorika, vaatasin seda nagu maimiku-kilmi kehva paroodiat. muidu asjalik sisu kaotas selle tõttu üksjagu

joonas ütles ...

See retoorika läks must vist mööda kuidagi. Mõni viide ehk?

Tõnn A. ütles ...

Dokumentaal- ja mängufilmid peaksid kindlasti olema erisugustes kategooriates. Nende formaat ja käsitlusviis on niivõrd teistsugune.
Isiklikult eristaks ka täispikad ning lyhifilmid samal põhjusel. Ajakulu, stsena ylesehitus jm on võrreldamatud.

joonas ütles ...

Lähtun siin Maali-hääletuse ametlikust reglemendist: kõigi eesti filmide seast valitakse üks aasta parim.

Soovitused ja ettepanekud reglemendi muutmiseks võib esitada Eesti Filmiajakirjanike Ühingu juhatusele :).

Kui kategooriaid juba paljundada tahta, siis ei maksa unustada ka animafilmi.