11. veebr 2015

Metsik / Wild

"Wild", USA 2014. Rež. Jean-Marc Vallée. 115 min.


Jean-Marc Vallée filmidesse kipub ikka olema pakitud nii palju suuri tundeid, otsatut draamat ja muusikavideolikkust, et need turnivad alatasa ohtlikult pateetika, sentimendi ja häbematu melodraama piiril, kuid, mis mu jaoks otsustav - siiski teatud delikaatsust ja isikupära säilitades, lauslabasusse libastumata. Sedagi väikest, üpris sirgjoonelist ja lihtsa moraaliga eneseleidmislugu saaks kergesti ette kujutada hoopis ühesemalt ja kitsamalt kõige laiemale võimalikule keskealisele naissoost sihtgrupile suunatuna, turvalisemas võtmes vormistatuna, ilma autoriomase detailitäpsuseta.

Ehk siis kellegi teise käe alt tulnuna poleks seda Oprah’ lugemisklubi lemmikraamatu ekraniseeringut võib-olla üldse vaadata kannatanud. Või mingite teiste näitlejatega. Aga praegusel juhul - kui tuleks eelistusi reastada, siis lahterdaks “Metsiku” enda jaoks “Café de Flore” ja “Dallas Buyers Clubi” vahele.

Kõheldes, kas vaadata või mitte, võib endalt näiteks küsida, kuidas on parasjagu su suhted “Kondori lennu” või malickuliku sisekõnega.
Hinnanguid: IMDB (7.3/10), Rotten Tomatoes (90%), Ralf (4/10).

Kommentaare ei ole :