10. dets 2017

Suburbicon

"Suburbicon", USA 2017. Rež. George Clooney. 105 min.


Clooney on näitlejana stabiilselt sümpaatne, ridamisi häid rollivalikuid teinud, kuid režissöörina üsna ebaühtlane. Tema üleelmine lavastus “Märtsi iidid” oli igati ontlik poliitdraama, eelmine, hirmkallis ilmasõja-oopus "Monumendimehed" aga päris mage äpardus. Viimasega võrreldes on "Suburbicon" justkui taas sadulasse tõusmine - film on stiilselt üles võetud, pole igav ega piinlik, head näitlejad (Julianne Moore suisa topeltrollis).

Aga lõpuks jääb ikka õlakehitus ja igihaljas miks-küsimus. Heas usus on kokku keedetud rammus seljanka lähteaineist, mis paraku üksteist ei toeta: väikekodanlik retroutoopia nagu "Stepford Wivesis" (mis on hoopis terviklikum ja nauditavam film); fargolik krimilugu (see võrdlusmoment muidugi ei saa naljalt kasuks tulla); retrorassism nagu... ütleme "Koduabilises" ("The Help" - hea küll, too oli ikka tüütum, seebisem värk). Koos see kõik ei toimi, jätab juhuvaliku mulje.

Ma ei tea, milline oli vendade Coenite panus "Suburbiconi" stsena juures, aga kui see oli suur, siis nende poolt ka lati alt läbi jooksmine. Püüdke veel, poisid, hoiame pöialt."Suburbicon" kinodes: Forumcinemas, Apollo. Hinnanguid: IMDB (5.3/10), Rotten Tomatoes (28%). 

Kommentaare ei ole :